צ.מ.ה הוא ביטוי שמאגד תחתיו כלי עבודה מכניים רבים שמיועדים בעיקרם להנדסה האזרחית, לתעשייה ולחקלאות. כלים אלו מאופיינים בעוצמת עבודה אדירה, מרכבים חזקים ויכולת עבודה בתנאי שטח משתנים. משום שכלי הצמ"ה החדשים המיובאים לארץ הינם יקרים ביותר ובשילוב העובדה כי לכל פרוייקט צרכי עבודה ספציפיים משלו, רבים פונים אל עבר האפיק של רכישת צ.מ.ה מיד 2 ובכך חוסכים במחיר משמעותית ונהנים מכלים תקינים ואיכותיים. כמובן שכל זאת נכון במידה ומקפידים על מספר כללים מרכזיים בתהליך הרכישה ובדיוק בשביל זה אנחנו כאן. להלן מספר דגשים שחשוב לבדוק כאשר קונים צ.מ.ה מיד 2.

חפשו מחירון אמין שניתן לסמוך עליו

תחום כלי ה- צ.מ.ה אינו מפוקח ע"י המדינה כך שעסקאות של מכירה וקנייה אינן נרשמות באופן רשמי, בשונה מתחום הנדל"ן למשל. משמעות הדבר היא כי כאשר קונים צ.מ.ה מיד 2 לא ניתן לפנות אל עבר מקור ממשלתי כלשהו על מנת לדעת את המחיר, ויש להסתמך על מחירונים פרטיים, בדומה לתחום כלי הרכב הפרטיים המשומשים. מאחר ומדובר בכלים שעלותם גבוהה במיוחד, כל התבססות על מחירון מוטעה, לא מדוייק ושאינו מקצועי עשויה להסתכם בהפסדים כספיים גדולים ביותר. לכן כל כך חשוב לבדוק את המחיר של הכלי שברצונכם לרכוש דרך מחירון של אתר גדול ופופולארי אשר מוסכם ע"י מביני עניין כאמין ביותר. מחירון שכזה יכלול פירוט של תוספות ותנאים שונים אשר משפיעים על המחיר, כגון שעות מנוע, מערכת מיזוג אוויר, שנת עלייה לכביש לעומת שנת ייצור ועוד,כך שיהיו בפניכם כל הפרטים שיבהירו לכם האם המחיר המבוקש על הכלי אכן תואם את המציאות.

עוד יתרון שיציע לכם מחירון צ.מ.ה איכותי טמון באפשרות לפנות אל צוות האתר במידה ואתם מעוניינים לרכוש או למכור כלי שקיים בארץ אך באתר המחירון הוא אינו מופיע. במקרה שכזה צוות האתר יבצע חקר שוק מעמיק אודות סוג הכלי הספציפי באמצעות שמאים מקצועיים ויעלה את כל הנתונים לאתר במהירות האפשרית.

העדיפו לוח קניה/מכירה הנמצא באתר המחירון

קשה מאוד לאתר כלי צ.מ.ה איכותיים באתרי יד 2 למיניהם מבלי שתהיה לכם היכולת להשוות את מחירם המבוקש למחיר המחירון בצורה יעילה ומושכלת. על מנת שתהליך העבודה שלכם יהיה אפקטיבי רצוי כי תבחרו בלוח מכירה וקנייה שכולל מחירון מובנה בתוכו. איך זה עובד? ובכן, במידה מצאתם מודעה עם סוג ודגם כלי צ.מ.ה שמעניין אתכם הרי שבלחיצת כפתור מתוך המודעה תוכלו לעבור ישירות למחירון הכלי הספציפי כפי שמופיע באתר ולבצע השוואה מהירה עם המחיר המבוקש. אתר איכותי אף יציג את השתנות הנתונים של מחירון הכלי המבוקש כך שתוכלו לחזות בדיוק מקסימאלי מה יהיה ערכו לאחר סיום הפרוייקט, ובכמה תוכלו למכור אותו בהמשך. פשוט וקל.